Astroliabija – legendinis astronominis prietaisas

Matmenys: aukštis 12 cm., skersmuo 10 cm., gylis 0.7 cm.

Medžiaga: sendintas žalvaris, medis.

 

Tai viduramžių dangaus žemėlapis, tik atnaujintas. Astroliabija atkuria 3D dangaus žemėlapį ant lygaus paviršiaus. Tai unikali, visiškai funkcionali ir labai tiksli 50º geografinės platumos renesansinės astroliabijos, kuri buvo naudojama sferinės astronomijos tikslams, reprodukcija. Šis sudėtingas prietaisas turi daug programų. Tai viduramžių astronominis kompiuteris, kuris nustato laiką pagal saulės ir žvaigždžių padėtį, jų aukštį. Jo dėka buvo galima sužinoti, koks laikas buvo prieš šimtmečius. Šiuo metu, atrodo, nereikšmingas laiko klausimas kadaise, prieš išmaniųjų telefonų erą, buvo didelis iššūkis. Jo dėka buvo įmanoma nustatyti tokių reiškinių, kaip saulėtekis ir saulėlydis, laiką. Tai taip pat buvo ir navigacijos įrenginys, naudojamas jureivystėje. Pagal saulės arba žvaigždžių aukštį virš horizonto buvo nustatomos laivų koordinatės - buvimo vieta jūroje. Viduramžiais portugalai buvo jūrinių astroliabijų vystymo meistrai. Astroliabijų istorija prasidėjo daugiau nei prieš 2000 metų. Didžioji istorijos dalis priklauso arabų mokslininkams. Šaltiniai teigia, kad šio prietaiso dėka viduramžiais buvo sukurtas labai išsamus Bagdado žemėlapis. XII a. astroliabija atkeliavo į Europą. Tai buvo labiausiai paplitęs astronominis prietaisas maždaug iki 1650 m., tada jis buvo pakeistas tikslesniais prietaisais. Astroliabija matavimų tikslumu mažai nusileidžia meridianiniams skrituliams.

Ši astroliabija išsiskiria istorine verte, dėmesiu detalėms, gražiu elegantišku dizainu, kokybiškomis medžiagomis – žalvaris, medis. Prietaisas gali būti pakabinamas arba pastatomas. Komplektacijoje yra medinis pagrindas ir vartotojo vadovas.

Šioje nuorodoje - vaizdo įrašas, apibūdinantis astroliabijos veikimą: https://www.ted.com/talks/tom_wujec_learn_to_use_the_13th_century_astrolabe


Parašyti įvertinimą

Pastaba: HTML neverčiamas!
    Blogas           Geras
  • 145.00€

  • Be PVM: 119.83€

Žymės: astroliabija